Campery24.pl "Łączy nas pasja, nasza praca to świetna zabawa i uśmiech Klienta!"

więcej »

Nowości w ofercie:

XGO Dynamic 39/ Renault Master
XGO Dynamic 39/ Renault Master
Rocznik 2015, 7 osób podróżuje
20.05.2014Perły południowej Dalmacji
Dalmacja obejmuje pas wybrzeża od południowego krańca wyspy Pag po miejscowość Cavtat. Wzdłuż brzegu rozrzucone są niezwykle liczne  małe wysepki (ok. 1000) i żyjące z turystyki większe wyspy Brac, Hvar oraz Korcula. Idylliczne wioski, historyczne miasta, ukryte zatoki, a przede wszystkim kryształowo czysta woda wzdłuż wybrzeża i wokół wysp czynią z Dalmacji chętnie wybierane miejsce wypoczynku.
 
Południowa Dalmacja

Atrakcje turystyczne
Półwysep Pelješac
Położony w południowej Dalmacji kilkadziesiąt kilometrów na północ od Dubrownika ciągnie się między zjazdem z magistrali przy miejscowości Zaton Doli aż po przylądek Lovisce.
Dzięki pięknemu skalistemu wybrzeżu bardzo dobrze rozwinęła się tu baza noclegowa. Wśród najbardziej znanych i najczęściej odwiedzanych miejscowości jest Orebic, Trpanj, Trstenica.
Nad miastem Orebic króluje masyw skalny mający 961 metrów (Sv. Illija). Na nim na wysokości 150 metrów znajduje się klasztor gotycki (w którym mieszka dwóch mnichów) i kościół. Obok klasztoru znajduje się cmentarz skąd rozciąga się piękny widok na jeden z najpiękniejszych chorwackich kanałów. Malowniczy widok Orebica wraz z klasztorem Franciszkanów można również podziwiać podczas wycieczki statkiem lub promu płynącego na Wyspę Korculę.
 Panorama Orebic
 
Półwysep Peljesac i Wyspa Korcula
Wyspa Korčula
Wyspa obfituje w piękno przyrody o niezwykłej sile przyciągania, wartą tego aby ją zobaczyć i poznać. Zalicza się do najbardziej zalesionych wysp Adriatyku, nawet około 61% jej powierzchni porasta las i zarośla. Wszędzie wokół rosną wysokogórskie drzewa: sosna alpejska (Pinus helepenis), pinia (Pinus pinea), dalmatyńska czarna sosna (Pninus nigra Dalmatica), cyprys (Cypressus) i inne. Na wyspie są też gęste lasy złożone z samosiejek jasminu czarnuszki (Quercus ilex), dzikiej oliwki, chlebka świętojańskiego, lauru. Wśród niskiej roślinności zwanej „makija" wyróżnia się wrzos, malina, jeżyna, groszek.
W pobliżu miasta Korcula leży archipelag około dwudziestu bezludnych wysepek, bogato zarośniętych gęstymi krzewami, ale dostępnymi brzegami. Na niektórych z nich wzdłuż morza znajdują się gładkie półki skalne, na których można zażywać kąpieli słonecznych.
 
Miasto Korcula

Miasto Korčula położone jest na północno-wschodnim krańcu wyspy, wzniesione nad rozłożystym wybrzeżem. Składa się ze starego miasta leżącego na małym, owalnym półwyspie, barokowego przedmieścia położonego bezpośrednio pod starożytnymi murami oraz nowszych dzielnic rozpostartych wzdłuż wybrzeża na zachód i na wschód od starego miasta.
Korćula jest typowym, dalmatyńskim miastem, z okrągłymi wieżami obronnym i domami o czerwonych dachach, które tworzą ciasna zabudową. Domy z szarego kamienia stoją pomiędzy ciemnozielonymi wzgórzami i stalowo-niebieskim morzem.
Dubrownik to jedno z najwspanialszych miast w Europie, będące w stanie zauroczyć każdego turystę. Miasto widnieje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, ze względu na swoją wspaniałą architekturę i zabytki.
Położone na skalistej wyspie, połączonej później z lądem, u stóp góry Srdj (412 m), urzekające swoim położeniem, architekturą i roślinnością.
Całe z białego kamienia, otoczone białymi, z 3 stron schodzącymi do ciemnogranatowego morza murami obronnymi (dł. 1940 m, wys. do 25 m, grubość l,5-3 m od strony morza i do 4-6 m od strony lądu), w budowane XII-XVII w.
Położone wśród bujnej roślinności śródziemnomorskiej (gaje oliwne, drzewa figowe, migdałowe, cytrusowe, cyprysy, palmy, pinie, granaty, oleandry i in.), o łagodnym klimacie, jedno z najbardziej nasłonecznionych miast południowej Europy, słusznie noszące nazwę "Perły Adriatyku".
 Dubrovnik

Nocleg
Camping Adriatic**** Mokalo 6
HR-20250 Orebić
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja Pobyt zwierząt  Basen Sklep  Wypożyczalnia rowerów Internet WI-FI
Camping Antony Boy****Viganj bb
HR-20267 Viganj
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja Pobyt zwierząt  Sklep Wypożyczalnia rowerów
 
Camping Kalac ***Šetalište F. Kršinića 102
HR-20260 Korcula
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja Pobyt zwierząt  Sklep Wypożyczalnia rowerów Internet WI-FI  

autor: Kasia


Aktualności i promocje

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z NASZYCH USŁUG W SEZONIE 2017

15.11.2017  |  wiecej    

ZAPRASZAMY
DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY
NA FACEBOOKU!
Campery24.pl | Facebook
--------------------------------------------------------------
blok.jpg
-------------------------------------------------------------
PIERWSZE TANKOWANIE!
 
pierwsze_tankowanie_male.jpg