Campery24.pl "Łączy nas pasja, nasza praca to świetna zabawa i uśmiech Klienta!"

więcej »

Nowości w ofercie:

XGO Dynamic 39/ Renault Master
XGO Dynamic 39/ Renault Master
Rocznik 2015, 7 osób podróżuje
13.04.2015Miasto tysiąca mostów
Amsterdam jest konstytucyjną stolicą i najważniejszym miastem Holandii. Miasto usytuowane jest na 100 wysepkach połączonych 160 koncentrycznie ułożonymi kanałami i ponad 1000 mostów. Amsterdam leży poniżej poziomu morza. Posiada nienaruszony od ponad 400 lat układ urbanistyczny. Stare miasto, czyli śródmieście Amsterdamu, to budynki w większości osadzone na palach. Charakterystyczne są też barki zaadaptowane do celów mieszkalnych, zacumowane przy brzegach kanałów.
 
amsterdam.jpg

Oto opisy wybranych atrakcji:
Amsterdamskie Kanały
Jest ich ponad sześćset. Kiedyś były drogą komunikacji i transportu towarów w tym portowym, kupieckim mieście. Teraz niezwykle malownicze, oddają dawne życie miasta, przynoszą ulgę w gorące dni. Całe miasto zbudowane jest według koliście je otaczających kanałów. Najbliższy centrum, a wiec najmniejszy okręg wody to Singel - dawna fosa wokół nieistniejących już murów miejskich. Nieco większy okręg to Herengracht - kanał Panów, najbogatsza ulica w mieście. Ponieważ Amsterdam był kiedyś republiką, następne większe (i mniej ważne) okręgi oddają hołd cesarzowi - Keizersgracht i Książętom - Prinsengracht. Małe kanały jak Bloemgracht (Kwietny) Brouwersgracht (Kanał Piwowarów) i Leligracht (Kanał Lilii) są równie piękne. Niektóre kanały w XIX wieku zasypano dla potrzeb ruchu kołowego i woda pozostała tylko w ich nazwie (jak Rozengracht).<br />Namawiamy na przejażdżkę statkiem po kanałach z jednej z wielu przystani w centrum miasta, gdzie statki odchodzą zwykle co godzinę. Szczególnie wieczorem, kiedy miasto jest oświetlone, może ona dostarczyć niezapomnianych wrażeń.
 
amsterdam2.jpg
 
Museum van Gogha
Muzeum Vincenta van Gogha
poświęcone sztuce tego artysty i czasom, w których żył. Aktualnie znajduje się tam ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów; jest to największa taka kolekcja na świecie. Oprócz tego zgromadzono tam wiele innych związanych z nim pamiątek, m.in. fotografii i rzeczy osobistych. W muzeum podziwiać można także inne dzieła sztuki - prace przyjaciół malarza: m.in. Paula Gauguina, Toulouse-Lautreca oraz artystów, których van Gogh podziwiał, jak Léon Lhermitte i Jean-François Millet, organizowane są wystawy sztuki dziewiętnastowiecznej. Najstarsze eksponaty pochodzą z 1840 r., najmłodsze z roku 1920. W bibliotece muzeum znajduje się ponad 24000 książek i 4500 innych publikacji, takich jak katalogi wystawowe i artykuły prasowe. Do zbiorów włączono dziewiętnastowieczną kolekcję piśmiennictwa należącą do Arti et Amicitiae- amsterdamskiego stowarzyszenia artystów. Zasoby biblioteki wzbogacane są każdego roku o około 1000 publikacji
NEMO - Centrum Nauki dla dzieci
W centrum Amsterdamu, kilka kroków od dworca kolejowego, wznosi się niezwykły budynek. Przypomina tonący dziób potężnego statku, pokrytego spatynowaną blachą. Jeśli nie macie za wiele czasu, odpuście sobie pierwsze piętro (no, może po zaliczeniu stanowiska z bańkami mydlanymi). Prawdziwa zabawa zaczyna się bowiem wyżej, gdzie można zbudować miejską sieć energetyczną i gazową, nakręcić swój teledysk lub reklamę albo próbować przejąć kontrolę nad wielką fabryką przetwarzającą kolorowe piłeczki.
Jednym z najciekawszych jest dział „10 faktów", poświęcony trudnemu okresowi dorastania. Genialna kreskówka szybko i zabawnie pokazuje najważniejsze etapy rozwoju kobiety i mężczyzny. Twórcy wystawy nie unikają drażliwych kwestii: mówią o seksie, chęci popisywania się przed rówieśnikami i o... walce z pryszczami. Holendrów zaprzątają też inne zagadnienia. Oczywiście jest wśród nich woda, a dokładniej - energetyczny wodospad. Przy strumieniach płynących z wielkiej metalowej ściany trwają niekończące się zawody, kto ze zwiedzających zbuduje najlepszą elektrownię. Zresztą zabawa w tworzenie i wykorzystywanie prądu to temat jednej z najnowszych wystaw w Nemo. Co pewien czas animator przeprowadza kilkadziesiąt doświadczeń, z których jedno uruchamia następne: spadająca piłka zapala świecę, która przepala nitkę, co zwalnia cięciwę łuku i wysyła strzałę w kierunku balonika, który pękając... Zresztą - zobaczcie sami. A po zwiedzaniu przepuście kilka euro w tutejszym sklepiku. Oferuje świetne gry i zabawki, które pozwolą wam kontynuować eksperymenty po powrocie do domu.
 
sciencecenternemo-klein.jpg
moulinrouge.jpg
 Red Light District
czyli po Polsku: Dzielnica Czerwonych Latarni to dzielnica otwartej prostytucji w oknach wystawowych, niczym oświetlone na czerwono wystawy sklepowe. Liczne lokale rozrywkowe. Wieczorem zatłoczona przez turystów. Nie traktujcie tej rozrywki zbyt poważnie, jest to raczej prawdziwa osobliwość miasta, o niepowtarzalnej atmosferze i urodzie. Pójdźcie tam wieczorem, naturalnie bez dzieci! W dzielnicy tej obowiązuje całkowity zakaz robienia zdjęć.
Nocleg
Camping De Noordduinen**** Campingweg 1
NL-2221 EW Katwijk Zh

Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja  Market  Wypożyczalnia rowerów Internet WI-FI
Vakantiepark Duinrell****
Duinrell 1
NL-2242 JP Wassenaar Zuid-Holland
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja  Market  Wypożyczalnia rowerów Internet WI-FI Basen

autor: Czarny Tulipan


Aktualności i promocje

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z NASZYCH USŁUG W SEZONIE 2017

15.11.2017  |  wiecej    

ZAPRASZAMY
DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY
NA FACEBOOKU!
Campery24.pl | Facebook
--------------------------------------------------------------
blok.jpg
-------------------------------------------------------------
PIERWSZE TANKOWANIE!
 
pierwsze_tankowanie_male.jpg