Campery24.pl "Łączy nas pasja, nasza praca to świetna zabawa i uśmiech Klienta!"

więcej »

Nowości w ofercie:

XGO Dynamic 39/ Renault Master
XGO Dynamic 39/ Renault Master
Rocznik 2015, 7 osób podróżuje
10.07.2013Ziemia Lubuska
Atrakcje turystyczne - Z I E M I    L U B U S K I E J
Pszczewski Park Krajobrazowy, w którym żyją m.in. szopy, borsuki, jelenie  barwne bażanty, szare kuropatwy, urokliwe żurawie i bociany oraz wiele gatunków ryb w licznych jeziorach.
Wytyczone trasy rowerowe:
o szlak czarny z Pszczewa do Rezerwatu przyrody „Jeziora Gołyńskie"
o szlak czerwony nad jezioro Lubikowskie do Rezerwatu leśnego „Dąbrowa na wyspie"
Spływy kajakowe wodami Ziemi Pszczewskiej polecane zarówno dla zaawansowanych i początkujących uczestników spływów.
 
Pszczewski Park Krajobrazowy
   Międzyrzecki Rejon Umocniony (MRU)
- system podziemnych korytarzy stanowi jedną z najpotężniejszych podziemnych budowli obronnych w Europie, wzniesionych w okresie II wojny światowej przez III Rzeszę, którego prawidłowa nazwa brzmi „Front Uforytfikowany Łuku Odry-Warty" FF OWB. Składa się z licznych żelbetonowych budowli obronnych, jazów, mostów fortecznych (obrotowych i przesuwnych), kanałów, umocnień polowych. W latach 1936-1938 Niemcy wybudowali oryginalny system podziemnej drogi rokadowej, zapewniający właściwą i bezpieczną komunikację oraz zaopatrzenie między potężnymi schronami bojowymi, w których znajdują się m.in. izby pogotowia oraz opatrunkowe, pomieszczenia służące do wypoczynku załogi, pokoje łączności, pomieszczenia map, śluzy przeciwgazowe i zaplecze socjalne(np. magazyny żywności, toalety, areszt). Długość podziemi to ok. 28 km, korytarze biegną na głębokości od 13 do 42 m.
Zwiedzanie odbywa się po ściśle wytyczonych trasach turystycznych i w obecności wykwalifikowanych przewodników. Zwiedzający powinni mieć odpowiednie obuwie, ciepłą odzież i latarki.
Obecnie podziemia FFOWB stanowi również największy w Europie rezerwat nietoperzy, reprezentujący 12 gatunków, w tym: nocek rudy, nocek duży, nocek Netterera, mopek, gacek brunatny.
MUR trasy
  Gościkowo-Paradyż
-pocysterski zespół klasztorny (w kierunku Świebodzina),w którym udostępniono do zwiedzania kościół, muzeum oraz przyległe ogrody. Kościół jest budowlą bazylikową, trójnawową, o późnobarokowej architekturze zewnętrznej. Posiada wielki barokowy ołtarz wzniesiony na wzór tronu królewskiego zbudowany w drugiej połowie VII w. w warsztatach cysterskich w Lubiążu. Zwiedzając świątynię warto zwrócić szczególną uwagę na:
  •  Kaplicę Matki Bożej Paradyskiej, gdzie w barokowym ołtarzu ze stiuku znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej - Ozdoby Paradyża, podarowany cystersom w roku 1665. Obraz jest kopią ikony bizantyjskiej, namalowanej w 1650r. w Bolonii przez nieznanego malarza włoskiego.
  • Kaplicę Krzyża Św., której wystrój pochodzi z XVIII w. Zabytkowe freski przestawiają sceny związane z Męką Pańską oraz starsza od samej kaplicy przepiękna figura Chrystusa ukrzyżowanego
  • Organy zbudowane w XVIII w. przez Joachima Gettlena Petera.
  • Muzeum pamiątek po Cystersach: szaty, naczynia liturgiczne, a także XVII i XVIII-wieczne starodruki oraz szaty liturgiczne ofiarowane                         przez Jana Pawła II

 
Zespół Klasztorny Gościkowo-Paradyż

Nocleg
Ośrodek Wypoczynkowy „Jeziorak"
ul. Wybudowanie 12,
66-330 Pszczew

Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja  Sklep  Internet WI-FI

autor: Miłośnik wypoczynku


Aktualności i promocje

DZIĘKUJEMY ZA SKORZYSTANIE Z NASZYCH USŁUG W SEZONIE 2017

15.11.2017  |  wiecej    

ZAPRASZAMY
DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY
NA FACEBOOKU!
Campery24.pl | Facebook
--------------------------------------------------------------
blok.jpg
-------------------------------------------------------------
PIERWSZE TANKOWANIE!
 
pierwsze_tankowanie_male.jpg