Campery24.pl "Łączy nas pasja, nasza praca to świetna zabawa i uśmiech Klienta!"

więcej »

Nowości w ofercie:

XGO Dynamic 39/ Renault Master
XGO Dynamic 39/ Renault Master
Rocznik 2015, 7 osób podróżuje
30.04.2016„Nie tylko dla dzieci”
 
„Nie tylko dla dzieci" - wyprawa do Krain Radości
Odbiór campera (kampera) w Imielinie w godz. 15-17.00,  
Polecane atrakcje godne zobaczenia.
I i II DZIEŃ:  
TRASA: Wyruszamy camperem z Imielina i docieramy do Krausnick Tropical Islands. Udajemy się na wybrany wcześniej camping (poniżej - lista polecanych  campingów z miejscemi  dla camperów)
 Tropikana (Tropical Islands) mieści się w olbrzymiej hali, około 70 km od Berlina. Jej wymiary są gigantyczne: jest tak duża, że nowojorska Statua Wolności (93 m) mogłaby się w niej zmieścić stojąc, a paryska Wieża Eiffla (322 m) leżąc. Na jej powierzchni (6,6 hektara!) zmieściłoby się 8 boisk do piłki nożnej. 20.000 roślin tworzy na Tropikalnej Wyspie największy las deszczowy w Europie. Kręte ścieżki wiodą przez krainę z jedyną w swoim rodzaju florą, nad namorzynowymi bagnami rozpięto mosty, jest tu też cała masa kwiatów i owoców. Tu sezon plażowy nigdy się nie kończy - 8000 metrów kwadratowych plaży pokrytej delikatnym, białym piaskiem. Tu znajdziecie Państwo największy w Europie las tropikalny, kompletną wioskę tropikalną z gastronomią, możliwością zakupów i rozrywką, białe plaże, lagunę z wyspy Bali i Morze Południowe do pływania, jak i najwyższą w Niemczech wieżową zjeżdżalnię wodną. Dodatkowo w Tropical Islands czeka na Państwa największy w całych Niemczech tropikalny kompleks wellness - ze świątyniami, w których można zrobić coś dobrego dla swojego ciała i duszy. Można się tu odprężyć podczas zabaw i sportu, show i kultury, przy przyjemnych 25 stopniach w cieniu przez cały rok.
 Tropical Islands
  Tropical Islands
UBRANIE Należy zabrać ubranie dostosowane do pory letniej (ok. 25°C temperatury powietrza) oraz lekkie obuwie lub sandały. Odpowiedni strój należy też zabrać w wypadku wieczornej kolacji lub do uprawiania sportu. Dodatkowo ZABRAĆ stroje kąpielowe i ręczniki, rzeczy na przebranie, piłki, okulary do nurkowania, płetwy, okulary przeciwsłoneczne, aparat fotograficzny, olejek do opalania, praktyczniej kilka mniejszych toreb niż jedną ogromną. Stroje kąpielowe nosi się tylko na plaży!
CENY Dorośli - 25 euro, dzieci do lat 3 - bezpłatnie, dzieci 4-14 lat - 19,50 euro, bilet ulgowy - 22,50 euro. Osoby obchodzące w danym dniu urodziny mają wstęp wolny. Wtedy przy wejściu należy okazać dowód tożsamości. Od 01.02.2009 obowiązuje dopłata za noc w wysokości 10,00 EUR (pobierana o 3:00 godzinie w nocy) za osobę, za noc.
DOJAZD
Tropical Islands leży przy autostradzie A13 (Berlin - Drezno), ok. 35 km na południe od lotniska Berlin-Schönefeld, 90 km od przejścia granicznego w Gubinie. Opuść autostradę na zjeździe Staakow i jedź jeszcze 3km zgodnie z oznaczeniami.
GODZINY OTWARCIA 24 godziny na dobę.
KONTAKT
Tropical Islands Allee 1
D-15910 Krausnick
tel.: 0048 71 784 60 60 (po polsku)
III Dzień
TRASA: Po wypoczynku w tropikach Krausnick kierujemy się swoim kamperem  do stolicy Niemiec - Berlina (ok. 80 km do centrum). Najlepiej pozostaw kampera na takim campingu aby łatwo było z niego dojechac do centrum Berlina np. metrem, autobusem.
    nnmmn  
  Berlin - stolica i największe miasto Niemiec. Jest ważnym ośrodkiem gospodarczym . Założony w IX wieku przez plemiona słowiańskie (gród Kopanica przy ujściu rzeki Dahme do Szprewy, dziś dzielnica Köpenick) i określany łacińską nazwą Berolina, która według jednej z hipotez pochodzi od słowiańskiego bór i rolina. W rzeczywistości nazwa Berlin najprawdopodobniej, jest zniekształconą nazwą Bralin (za czym przemawia m.in. zapis w dokumencie z 1215 roku nazwy miejscowości jako Braline) i pochodzi od nazwy osobowej Bral, czyli skróconej formy słowiańskiego imienia złożonego Bratosław. Populaność zyskuje teza iż nazwa Berlin wywodzi się od słowa "berło".
Warto zobaczyć:
- Bramę Brandenburską,
- Reichstag,
- Katedrę Berlińską (Berliner Dom),
- mur berliński,
- Czerwony Ratusz,
- Charlottenburg,
- Wieżę Grunewaldzką (Der Grunewaldturm),
- Muzeum Żydowskie w Berlinie,
- Wyspę Muzeów,
- Nową Synagogę,
- kolumnę zwycięstwa (Siegessäule),
- Zamek Bellevue.
 brama Branderburska

 IV i V DZIEŃ:
TRASA: W dalszą podróż ruszamy camperem z Berlina (552km ok. 5-6h) do Billund (Jutlandia) w Danii. Bezpośrednio przy Legolandzie jest camping, na którym można pozostawic swojego campera i przenocowac: Billund Camping Fdm Ellehammer Allé 2 DK-7190 Billund
 
 Brama do Legolandu
 
 
 
LEGOLAND w Billund powstał w 1968 r. Gigantyczne klocki LEGO, umieszczone na poboczu drogi, dodatkowo oznajmiają, że zbliżamy się do krainy zabawy, która jest podzielona na kilka tematycznych działów. Najstarszą widowiskową część parku stanowi Miniland. Z ponad 20 milionów klocków zbudowane są najbardziej charakterystyczne budowle świata, jak np. Biały Dom, Statua Wolności. Jest też lotnisko, na którym kołują samoloty, są kanały z pływającymi statkami. Wszystko bajecznie kolorowe i w wersji mini - doprawdy można poczuć się jak Guliwer w krainie Liliputów. Bliższe zwiedzanie tej części parku można sobie jednak zostawić na koniec. Wszystkie ruchome atrakcje Legolandu, jak kolejki, łodzie itp. przestają działać na godzinę przed oficjalnym zamknięciem parku i wtedy jest czas na obejrzenie Minilandu (ew. zakupy w firmowym sklepie LEGO). Mniejsze dzieci z chęcią zagłębią się w krainę Duplo. W bezpieczny sposób mogą tu korzystać ze zbudowanych z klocków samolotów, mini-kolejek i innych atrakcji. Dla nieco starszych pociech przewidziano m.in. Legoredo Town. Niewielka kolejka zabierze podróżnych w krainę Indian, poszukiwaczy złota i kowbojów. Duże wrażenie robią, mijane podczas jazdy, jakby wykute w skale, ogromne płaskorzeźby amerykańskich bohaterów z czasów Dzikiego Zachodu.
Największą atrakcją tej części Legolandu jest przepłynięcie indiańskim kanu. Przejażdżka odbywa się pośród niedźwiedzi, pum i innych zwierząt (oczywiście zbudowanych z LEGO), a na sam koniec czeka niespodzianka - skok z wodospadu przy sporej prędkości! Aby skorzystać z wielu ruchomych atrakcji - np. przejażdżki pociągiem czy łodzią - trzeba się liczyć z kolejkami. Jednak w większości czas oczekiwania nie przekracza 15-20 minut, a organizacja przebiega bardzo sprawnie. Warto odwiedzić też krainę piratów - Piratland. Znajdziemy tu statek piracki, na którego pokład można wejść, są wirujące w szalonym tempie pojazdy w kształcie balii. Na śmiałków czeka kilkumetrowa wieża, po której przypięty pasami delikwent podciąga się na sznurze w górę i w dół... Ale największą popularnością cieszy się wyprawa kilkuosobową łodzią do jaskini piratów! Piratland to także miejsce, gdzie wiele osób organizuje przerwę na posiłek lub po prostu odpoczywa. Wokół jeziorka ustawione są ławki, jest także scena, na której w sezonie odbywają się przedstawienia. Oczywiście można też skorzystać z posiłku w jednej z kilku restauracji, znajdujących się na terenie Legolandu. Trzeba się jednak przygotować na dość długie kolejki (i wysokie ceny).
Ulubioną atrakcją w Legolandzie jest dla wielu dzieci Knights Kingdom. W tajemniczym zamku rycerskim czeka wiele przygód, ale największą z nich jest przejażdżka kolejką w kształcie smoka! Tylko dla odważnych,
 Wyspa Piratów
 Mapa Legolandu
 
zwłaszcza, że podróż przebiega przez mroczne podziemia, a kończy się z szybkością 40 km/h. Mimo to, a może właśnie dlatego, chętnych nie brakuje.
W części Adventure Land przebojem jest jadąca z ogromną prędkością kolejka X-treme Racers. Na zakręconym na wszystkie możliwe sposoby torze o długości ponad 400 m pędzą 4-osobowe wagoniki. Dla osób stojących na dole sprawiają wrażenie, jakby miały zaraz wypaść, ale wszystko jest pod kontrolą. A uśmiechnięte twarze po wyjściu z kolejki mówią, jak wielką radością była jazda. Dla najstarszych dzieci przygotowano jeszcze bardziej ekstremalne wyzwania w Lego City. Tu można posmakować, czym naprawdę jest prędkość i ruch. Po wejściu do specjalnych urządzeń, przypominających nierzadko machiny z filmów science fiction, i po starannym zapięciu pasami rozpoczyna się wirowanie. Osoby z chorobą lokomocyjną raczej nie powinny korzystać z tej atrakcji...
A kiedy zmęczeni całodzienną wędrówką zapragniemy odpoczynku, można udać się do Lego Imagination Zone. Magnesem tej części Legolandu jest kino 4D! Po założeniu okularów na ok. pół godziny znajdziemy się w świecie fantazji, a dodatkowe wrażenia podczas projekcji zapewniają efekty specjalne, np. padający śnieg czy wiejący wiatr.
Doprawdy trudno w ciągu jednego dnia zasmakować wszystkich atrakcji Legolandu. Dlatego nie dziwi marzenie wielu dzieci - znaleźć się tam jeszcze raz...
Cena biletów: Dzieci do 2 lat - za darmo; dzieci od 3 do 12 lat - 229 DKK (około 31 €), osoby od 13 do 64 roku życia - 259 DKK (około 35 €), seniorzy powyżej 64 roku życia - 229 DKK (około 31 €).
VI DZIEŃ:
TRASA: Billund -(105 km) Odense -(765 km) Drezno
 
Wyspa Fionia - Zielony ogród Danii, na której pejzaże składają się wiejskie zagrody z pruskim murem, kręte drogi ocienione rosochatymi wierzbami, czerwone malwy rosnące obok błękitnych okien, jest cała jakby wprost z baśni Andersena. To kraina łagodnych wzniesień, zamków i dworów, a także starych miasteczek o wąskich uliczkach. To na tej wyspie, w samym sercu Danii, mieście, do którego ze wszystkich zakątków kraju jest równie blisko, w Odense na Fionii, przyszedł na świat 2 kwietnia 1805 roku Hans Christian Andersen. Fionia, nazywana zielonym ogrodem Danii, jest dzisiaj miejscem równie magicznym jak wtedy, gdy spacerował po niej sławny bajkopisarz.
Andersen jest w Odense wszechobecny, począwszy od przyklasztornego parku z pomnikiem bajkopisarza po jego rodzinny dom, przekształcony w muzeum. Każdego lata w lipcu i sierpniu, w ogrodzie za domem oraz w pobliskim skansenie folkloru Fionii - Den Fynske Landsby, grupa dzieci odgrywa baśnie Andersena. Młodzi wielbiciele bajkopisarza pochodzą z w wielu krajów, dlatego sztuki przedstawiane są między innymi po angielsku, niemiecku i francusku.
 
VII DZIEŃ:
DREZNO
 
Drezno - Perła Baroku - jest znane z wielu przepięknych zabytków kultury i sztuki, ale oprócz nich Drezno oferuje również inne atrakcje, które z pewnością zainteresują turystów odwiedzających Saksonię. Istniej możliwość obejrzenia Drezna za pomocą autobusów piętrowych, odwiedzających najpiękniejsze zakątki tego miasta. Kilku przewoźników oferuje tą możliwość. W przypadku Stadtrundfahrt-Dresden można podczas przejażdżki po mieście wysiąść na jednym z 22 przystanków, by móc dokładnie zobaczyć wybrane miejsca, a następnie wsiąść i kontynuować podróż. Bilet kosztuje 25 € i jest ważny do 48 godzin. Przejazdowi towarzyszy również objaśnienie w kilku językach.<p>Należy zobaczyć:
1. Zwinger późnobarokowy zespół architektoniczny znajdujący się w centrum Drezna. Jest zaliczany do najbardziej znaczących budowli późnego baroku w Europie. Określenie "Zwinger" pochodzi od pierwotnego położenia budynku, pomiędzy zewnętrznymi i wewnętrznymi murami obronnymi.
2. Semperoper (Opera Sempera)
3. Brühlsche Terrasse
4. Russisch-Orthodoxe Kirche
5. Fürsten Zug (Poczet książęcy)
 Drezno
VII DZIEŃ:
Drezno- (429km) Gliwice zwrot campera do godz. 10:00
 
Nocleg
Naturcamping
Springsee***
Am Springsee 1
D-15859 Storkow
ok. 23 km od Tropical Islands
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja   SklepNad jeziorem Zezwalanie na trzymanie psa
Naturcamping Kiessee
Motzener Str. 68
D-15741 Bestensee
ok. 40 km od Tropical Islands
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar  Zezwalanie na trzymanie psaBezpośrednio nad jeziorem
 
Campingplatz am Mahlower See
Teltower Straße 34
D-15831 Mahlow
ok. 25 km od Berlina
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja  Zezwalanie na trzymanie psa  
Billund Camping Fdm
Ellehammer Allé 2
DK-7190 Billund
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja Pobyt zwierząt  Boiska sportowe  Basen Sklep  Wypożyczalnia rowerów Internet WI-FI
Fårup Sø Camping
Fårupvej 58
DK-7300 Jelling
ok. 24 km od Billund
Możliwość zatankowanie czystej wodyMożliwość zrzutu wody brudnejOpróżnienie WC chemicznegoPodłączenie do prąduKorzystanie z prysznicówWC
  Plac zabaw dla dzieci Bar Restauracja Pobyt zwierząt Basen Sklep  Bezpośrednio nad jeziorem Internet WI-FI

autor: Jola i Marcin


Aktualności i promocje

RABAT NA SIERPIEŃ!

  |  wiecej    

POSEZONOWA SPRZEDAŻ CAMPERÓW

23.08.2017  |  wiecej    

Parking GRATIS !!!

  |  wiecej    

ZAPRASZAMY
DO ODWIEDZANIA NASZEJ STRONY
NA FACEBOOKU!
Campery24.pl | Facebook
--------------------------------------------------------------
blok.jpg
-------------------------------------------------------------
NOWE CAMPERY!
PIERWSZE TANKOWANIE!
 
pierwsze_tankowanie_male.jpg